Alfa kursus


Alfa kursus on võimalus igaühele avastada tõdesid, mis on kristliku usu ja maailmavaate alustaladeks ning teha seda pingevabas ja meeldivas õhkkonnas. Kursus toimub üks kord nädalas. Õhtu algab vestlustega vabas ja meeldivas õhkkonnas toidulaua ümber, seejärel loeng (30 min) ning pärast seda arutelu kuuldu üle. Kokku toimub 11 kohtumist, mille sisse mahub ka üks nädalalõpupikkune väljasõit. ALFA kursus ei kohusta sind millekski, aga võib sulle palju anda!

Enam kui 18 miljonit inimest üle maailma on tänaseks käinud Alfa kursusel, et uurida, mis on elu mõte.

Ajalugu

Alfa kursus on nüüdisaja populaarseim ristiusu põhitõdesid tutvustav kursus, mis sai alguse 20. sajandi lõpus Londonis Holy Trinity Bromtoni anglikaani koguduses. HTB koguduses toimuvad Alfa kursused aasta läbi ning iga nädal osaleb umbes 500 inimest. Lühikese aja jooksul on Alfa kursus levinud üle maailma.

Praegu on kogu maailmas käimas enam kui 55700 Alfa kursust 169 riigis. Iga kuu registreeritakse rahvusvahelises Alfa keskuses Inglismaal sajad uued kursused. Kokku on sellel kursusel osalenud umbes 18 miljonit inimest üle maailma.

Alfa kursusi korraldatakse pea kõigis kristlikes uskkondades katoliiklastest, luterlastest ja baptistidest kuni nelipühi ja karismaatiliste kogudusteni. Alfa kursusi peetakse ka koolides, vanglates ning isegi firmades.

Eestis on Alfa kursusi korraldatud nüüd juba üle kümne aasta ja antud kursust on peetud üheks kõige tõhusamaks ja vajalikumaks kursuseks, mis on huvitatutele tutvustanud kristluse põhitõdesid.

.